Adresa:

Velká Hradební 2336/8
401 00 Ústí nad Labem

Malý cyklista

Dne 25. 6. 2015 uspořádala Městská policie Ústí nad Labem na dopravním hřišti v Krásném Březně soutěž pro mateřské školky s názvem Malý cyklista.  Soutěže se zúčastnilo 72 dětí z 18 ústeckých mateřských škol. Každou školku reprezentovalo čtyřčlenné družstvo.  V teoretické části soutěže vysvětlovali strážníci dětem pravidla silničního provozu a v praktické části si soutěžící vyzkoušeli svoji dovednost v jízdě na kole.  Při závodě zdatnosti děti zdolávaly překážkovou dráhu, kde rozhodoval čas, kterého jednotlivá družstva dosáhla. Na prvním místě se umístily děti z Mateřské školy Kytička, druhé místo obsadila MŠ Zvoneček a na třetím místě se umísila MŠ Písnička. Nakonec, ale všichni malí závodníci vyhráli medaili a drobné dárky, které do soutěže věnovalo vedení města.  Jako doprovodný program bylo pro děti připraveno i mobilní dopravní hřiště a výstava výkresů na téma „Městská policie očima dětí“.  Malý cyklista je již tradiční soutěž, kterou pro děti organizují strážníci městské policie již od roku 2000.